Mărește poza

Superliga feminină, etapa 8: Farul - CSM Alexandria 5-0

4 noiembrie 2023, 16:03

Echipa feminina a Farului a evoluat, în prima etapă a returului, pe teren propriu, cu CSM Alexandria, echipă pe care o învinsese în deplasare cu 5-0. Cu o formulă în care în primele 45 de minute s-au regăsit și jucătoare care au evoluat mai puțin în acest sezon, Farul a controlat partida, dar nu a găsit și drumul spre gol. Cele cinci modificări de la pauză au avut imediat efectual dorit, iar Laura Rus a deschis scorul în min.47, iar Mango l-a majorat în min 68 cu o execuție frumoasă din afara careului. Stancu (78), din nou Rus (79) și apoi Iordăchiuși (90) au stabilit scorul final la 5-0 pentru Farul, rezultat în urma căruia echipa noastră obține a șaptea victorie din acest sezon.

Pentru Farul (antrenor Raluca Simes - Sîrghe) au evoluat: Năcuță - Michalopoulou, Colesnicenco, Guțu, Bogoș (46 Mango)  - Covali (46 Bortan), Iordăchiuși, Deca (46 Cristea) - Putină (46 Stancu), Laiu (46 Rus), Istrate.