Mărește poza

Sâmbătă, în meci amical: FC Viitorul U15 - SSC Farul U16 6-2

4 august 2018, 13:23
Echipa de juniori U15 (născuți după 1 ianuarie 2004) a centrului de copii și juniori al Academiei Hagi a susținut, sâmbătă dimineață, un meci de verificare contra formației SSC Farul U16. Partida s-a încheiat cu succesul Viitorului U15, scor 6-2 (3-1), golurile formației pregătite de Nicolae Roșca și Ștefan Sandu fiind marcate de Eduard Radaslavescu - FOTO 19, 24, David Olaru 24, Mureșan 49, 59 și Claudiu Pleșa 66. SSC Farul U16 a punctat în minutele 38 și 67.

Au evoluat pentru FC Viitorul U15 (antrenori Nicolae Roșca și Ștefan Sandu) - Repriza 1: Răfăilă - Maftei, Martinovici, Duțu, Borza - Stancu (Caragea), Pedro, Malama - Olaru, Băceanu, Radaslavescu. Repriza a II-a: Cimpoeșu - Curea (Cocot), Roșu, Marin (Ștefănescu), Aioanei - Doru Mihnea, Neicu (Chiper), Bujor - Pleșa, Tănase, Mureșan.