Mărește poza

Miercuri, în meci amical: FC Viitorul U19 - Axiopolis Cernavodă 3-4

1 august 2018, 15:34
Miercuri după-amiază s-a disputat, pe stadionul Orășenesc Ovidiu, un meci de verificare între FC Viitorul U19 (întărită cu patru jucători de la prima echipă pe parcursul reprizei secunde) și formația de Liga a III-a, Axiopolis Cernavodă. Partida s-a încheiat cu succesul seniorilor, scor 4-3 (3-2). Pentru juniorii constănțeni, antrenați de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă, au marcat Dimciu Halep (FOTO) 16-pen., 17 și Cătălin Țîră 93, în timp ce golurile formației din Cernavodă au fost înscrise de Mădălin Anton 8, Nicu Moise 23, 50 și Alin Dohotariu 85. Prima repriză s-a disputat pe durata a 60 de minute, iar repriza secundă a avut 45 de minute.

Au evoluat pentru FC Viitorul U19 (antrenori Cristian Cămui și Vasile Mănăilă): Popa (61 Mușat) - R. Ghiță (61 Georgescu), Ștefănescu (61 Prodan), Vlad (61 Sîrbu), Nedelea (61 Neciu) - Negrean (61 Băjan), Călin (61 Neagu), Tucaliuc (61 Natkho) - Matiș (61 Vultur), Halep (61 Țîră), Girsik (61 Avram; 90 Matiș).