Mărește poza

Superliga, etapa 13: Rapid - Farul 5-0

21 octombrie 2024, 23:08

Farul a pierdut meciul din deplasare cu Rapid 0-5, după un meci în care diferența de la final este mult prea mare față de realitatea din teren. Gazdele au profitat în prima repriză de câteva greșeli în defensivă și au intrat la cabine cu un avans neașteptat, 3-0, mai ales că Farul își crease câteva situații foarte clare, pe care, din păcate, le-a irosit. Repriza secundă a mai adus, din păcate, alte două goluri în poarta lui Buzbuchi.

Rapid - Farul 5-0 (3-0)

Au marcat: Borza 13, Petrila 30, Pașcanu 40, Dobre 72 și 90+5

Cartonașe galbene: Siegrist 4, Săpunaru 14, Pașcanu 54, Onea 77, Dobre 89 / Radaslavescu 36, Alibec 44, Gustavo 89

Cartonase roșii: Hromada 90 / Dănuleasă 82

Au evoluat - Rapid (antrenor Marius Șumudică): Siegrist - Manea, Săpunaru (43 Ignat), Pașcanu (85 Kaiy) - Onea, Christensen (85 Grameni), Hromada, Borza - Njie (66 Dobre), Boupendza, Petrila (85 Micovschi). Rezerve: Aioani - Braun, Gojkovic, Emmers, Hasani, R.Pop, Burmaz.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi - Bălașa (81 Dănuleasă), Țîru, Gustavo, Ganea (71 N.Popescu) - Dican, Nedelcu (28 Stoian), Vînă - Grigoryan (71 Băsceanu), Alibec, Radaslavescu (46 Sîrbu). Rezerve: Ducan - Buta, Aioanei, Casap, Mustacă, Rivaldinho, Avramescu.

Au arbitrat: Andrei Moroiță (Ploiești - Prahova) - Daniel Mitruți (Craiova - Dolj) și Ionel Dumitru (Gherghița - Prahova). Arbitru rezervă: Andrei Artenie (București)

Arbitru VAR: Andrei Florin (Tg.Mureș)

Arbitru AVAR: Cristina Trandafir (București)

Observator arbitri: Irina Mîrț (București)

Observator joc: Constantin Stătescu (București)